«Хто замовив Катю Гандзюк?»: у Херсоні зачитали маніфест до Зеленського

18 Травня 2019, 14:08

18 травня Херсон долучився до загальнонаціональної акції «Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк?».

У рідному місті Катерини на головну площу Херсона вийшли активісти, журналісти, депутати Херсонської міської ради, друзі Катерини та представники Національного корпусу. Присутні на акції зачитали маніфест з вимогами до новообраного Президента України Володимира Зеленського.

«Балотуючись, Володимир Зеленський вимагав від Петра Порошенка покарати вбивць Каті Гандзюк. Тепер політична відповідальність у руках новообраного Президента. Його команда має всі інструменти, аби знести стару політичну «кришу» – тих, хто нападає, вбиває, саботує та тупо не має повноважень», – йдеться у документі.

«По всім містам України активісти нагадують йому, що ми не будемо миритися. Що йому вигідніше почути нас, довести цю справу та справи багатьох десятків активістів, які зазнали нападів, до кінця. Це політичні напади. Ми вважаємо, що в вільній країні не може бути політичних вбивств і  політичних нападів на громадських активістів», – повідомив присутнім друг Катерини Гандзюк та журналіст Сергій Нікітенко.

Після зачитування маніфесту на площі Свободи активісти  під вигуки «Вбивці мають сісти» запалили файєри.

Нагадаємо, 18 травня, у сорока містах України та восьми країнах світу пройшла акція «Україна питає: Хто замовив Катю Гандзюк?».

31 липня 2018 року на керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті жінку було госпіталізовано з хімічним опіком.

4 листопада Гандзюк померла в київській лікарні, де вона лікувалася після нападу. Після цього слідчі змінили кваліфікацію нападу на неї на завершений злочин – по п.4, 6, 11 і 12 ч. 2 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, за замовленням).

6 листопада Верховна Рада України створила тимчасову слідчу комісію щодо розслідування нападу на Катерину Гандзюк та інших активістів.

12 листопада Шевченківський райсуд Києва заарештував без права застави Ігоря Павловського, який підозрюється в співучасті у вбивстві Катерини Гандзюк.

Генпрокуратура України повідомила про підозру голові Херсонської облради Владиславу Мангеру в організації вбивства Катерини Гандзюк.

15 лютого Шевченківський райсуд Києва заарештував Мангера з правом внесення застави в розмірі 2,5 млн грн. В цей же день адвокат вніс заставу за Мангера, і його випустили з-під варти. 16 лютого поліцейські надягнули Мангеру електронний браслет. 6 березня Мангеру повернули закордонний паспорт, а також зняли з нього електронний браслет. 5 квітня Мангеру знову вдягли електронний браслет для відстеження його місцеперебування.

18 квітня 2019 року Павловському змінили підозру: замість «організації убивства» його дії перекваліфіковані на ст.396 Кримінального кодексу України (приховування злочину).

25 квітня речник ГПУ повідомив, що п’ятьом імовірним виконавцям убивства Гандзюк змінили підозру зі вбивства на умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Крім того, було повідомлено про нову підозру Владиславу Мангеру, тепер його підозрюють не в замовленні вбивства, а в замовленні побиття Катерини Гандзюк.

7 травня Генпрокуратура України направила до суду обвинувальний акт стосовно п’яти людей, яких обвинувачують у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень Катерині Гандзюк, що спричинили її смерть.

Херсонський міський суд розпочне розгляд справи про вбивство Катерини Гандзюк 27 травня.