Вт. Сер 9th, 2022

Херсонські депутати просять Кабмін та Генпрокуратуру провести аудит підвищення цін на воду для фермерів

“Тут нічого немає! — продемонстрував пусті кишені у відповідь на  закиди про власну недоброчесність начальник Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра Ігор Андрієнко, стоячи за трибуною в обласній адміністрації під час сесіїї облради.  – Мене постійно запитують: чому херсонські аграрії повинні платити за наші проблеми? Відповідаю: це наші спільні проблеми!”

Нагадаємо, в Херсонській області триває протистояння великих  фермерів з одного боку, та Управління водного господарства з іншого. Нещодавно аграрії провели акцію протесту проти збільшення цін на поливну воду з 23 до 30 копійок за кубічний метр. 25 квітня під стінами Херсонської облдержадміністрації  відбувся мітинг їхніх опонентів – працівники меліоративної системи підтримали підвищення цін. Ігор Андрієнко, начальник Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра, відповів опонентам, стоячи за трибуною в ОДА.

“Зрошення в нас в області з’явилось не сьогодні й не вчора, й ніколи куб води не коштував десять копійок. Фінансово обґрунтована ціна на даний момент – 60, ми ж просимо вдвічі менше. Ви вимагаєте цифри –  цифри ми надамо. Ми неприбуткова організація, я наголошую на цьому!”, – наголосив Андрієнко.

За інформацією аграріїв, на рахунки Каховського магістрального каналу в минулому році надійшло 80 мільйонів бюджетних коштів, що були використані на насосні станції, що качають воду на поля окремих фермерських господарств у Каховському районі. На “Прозорро” дійсно є тендер на реконструкцію насосної станції поблизу села Зелений Під, сума якого складає 19 млн 743 тис гривень. Найбільшим землевласником в цьому регіоні є депутат від ББП Сергій Хлань. Прізвище його в зв’язку з тратою державних коштів напряму не згадувалось, але він вже встиг на своїй сторінці у Фейсбуці прокоментувати ситуацію:

“Нарешті ми побачили справжнє обличчя деяких депутатів обласної ради. Як тільки виникає дилема між захистом людей чи захистом своїх прибутків – на перше місце займають прибутки”, – написав він на своїй сторінці в соцмережі.

Сам Сергій Хлань пов’язує це питання з посяганням на його депутатське крісло.

“Сьогодні сесія Херсонської обласної ради була присвячена мені. Вибори стартували“, – підсумував він у Фейсбуці.

Інших землевласників обурив не сам факт реконструкції насосної станції поблизу депутатських угідь, а те, що кошти на ремонт системи зрошення розподіляються не рівномірно по всім сільськогосподарським районам області, а вкладаються здебільшого в іригаційні об’єкти, які використовуються народним обранцем.

Депутати підтримали звернення до Кабміну та Генеральної прокуратури з вимогою провести незалежний аудит доцільності підвищення цін на воду для фермерів в Херсонській області.