Ср. Жов 5th, 2022

Мангера викликали в слідче управління СБУ в Києві

Главу Херсонської облради Владислава Мангера, якому Генпрокуратура повідомила про підозру в замовленні вбивства активістки Катерини Гандзюк, викликали в слідче управління СБУ в Києві.

«Мені сьогодні була вручена підозра, стосовно мене. В її фабулі я прочитав, що сьогодні є у відкритому доступі в інтернеті. Я вважаю ці звинувачення безпідставними. На завтра мене викликали в слідче управління СБУ в Києві, тому все інше в рамках слідства я не маю права розголошувати. Можу сказати тільки одне: жодного відношення до справи покійної Катерини Гандзюк я не маю, не мав і не міг мати взагалі. Все, що зараз відбувається навколо цього — це інсинуації. З приводу обшуку також не можу вам нічого наразі сказати, це все знаходиться в рамках кримінального провадження», – каже Мангер.

Нагадаємо:

  • За місцем проживання голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера провели обшук та слідчі дії.
  • Генеральна прокуратура України повідомила про підозру в організації вбивства керуючої справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерини Гандзюк голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру.
  • Бюро Херсонської обласної організації ВО «Батьківщина» виключило Владислава Мангера з лав партії і рекомендувало йому піти з посади голови Херсонської обласної ради.
  • 31 липня 2018 року на керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті жінку було госпіталізовано з хімічним опіком.
  • 4 листопада Гандзюк померла в київській лікарні, де вона лікувалася після нападу. Після цього слідчі змінили кваліфікацію нападу на неї на закінчений злочин – по п.4, 6, 11 і 12 ч. 2 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, за замовленням).
  • 6 листопада Верховна Рада України створила тимчасову слідчу комісію щодо розслідування нападу на Катерину Гандзюк та інших активістів.
  • 28 січня 2019 року батько убитої активістки Віктор Гандзюк на засіданні тимчасової слідчої комисси в Раді заявив, що голова Херсонської облради Владислав Мангер, голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Ріщук повинні піти з політики через співпрацю з підозрюваним в організації вбивства його дочки.
  • 30 січня Андрій Гордєєв назвав«провокацією» заяву Віктора Гандзюка. Він звернувся до ГПУ, СБУ та МВС – щоб знайшли «причетних до формування такої думки» у батька убитої активістки.
  • 31 січня Владислав Мангер назвав обвинувачення, які лунають на його адресу у зв’язку із справою Гандзюк, «безпідставними та голослівними» та заявив, що призупиняє своє членство в партії ВО «Батьківщина» до тих пір, поки не буде розкрито вбивство Гандзюк.
  • 8 лютого Херсонська облрада під час «сигнального» голосування не підтримала питання про відставку голови ради Владислава Мангера та висловлення недовіри голові Херсонської облдержадміністрації Андрію Гордєєву, яких батько вбитої Катерини Гандзюк обвинуватив у причетності до цього злочину.